İtfaiye Hizmeti

Olası bir yangın durumunda ilk beş dakika önemlidir. Yangın çok hızlı bir şekilde büyür. Birinci dakikada bir bardak su ile söndürülebilen bir yangın, üçüncü dakikada ancak bir fıçı su ile söndürülebilir. Bu nedenle ilk müdahale, yangınla mücadelenin önemli bir adımıdır.

Müdahalenin bu kadar önemli olduğu bir durumda, olay yerinde hazır bulundurulan profesyolen bir Acil Müdahele Timi, durumu geri dönülemeyecek boyutlara gelmeden önleyebilir.

1y

Tesislerde yangın risk durumlarına göre, ilk müdahale ekiplerine yasaların öngördüğü temel itfaiyecilik eğitiminin yanı sıra tesis içi eğitimler de verilir. Bu eğitimler, belirlenen yangın risk değeri içinde yılda bir, iki yılda bir, üç yılda bir tekrarlanacağı gibi altı ayda bir oryantasyon eğitimleri şeklinde de yapılabilir. Tamamı sertifikalı olan eğitimlerimizi başarıyla tamamlamış Acil Müdahale Timi’nde yer alan uzmanlarımız; yıl içinde de birçok tatbikata katılır ve uzmanlıklarını güncel bilgilerle desteklerler.

2y

İtfaiye ekipleri; araç, gereç ve ekipmanların dışında, yapılan yangın risk analizleri sonrasında ortaya çıkabilecek özel donanımlar kullanır. Bu sayede hizmet verilen bölgenin ya da alanın ihtiyaçlarına göre hizmet şekli devamlı olarak geliştirilir.

3y

İtfaiye Hizmeti, tesislerinizi, çalışanlarınızı ve varlıklarınızı güvende tutmak ve değerlerinizi korumak için hizmet veren bir birimdir. Tamamı profesyonellerden oluşan ekip üyeleri, yangının çıkmasını önler ve değerleri korur. Önlenemeyen durumlarda ise yangının büyümesini engeller ve kayıplarınızı minimuma indirir.

İletişim Formu